Seneste Nyheder

JGP Amager

20-01-2013

Slutstillinger fra JGP Amager, arrangeret af Amager i Prismen.

Gruppe F:

1.       Oscar Koch-Müller, BMS                      8½ point

2.       Kishicgiro C.K. Kraemer, AS04             8    point

3.       Asbjørn Klitgaard, Allerød                   6½ point

4.       Silas Høyerup, Caissa                           6    point

5.       Tobias Brødsgaard, Stengaarden       5   point

6.       Oliver Watts, BMS                                 4   point

7.       Emil Hedegaard Jensen, Lyngby          3½ point

8.       Adam Pildal, Amager                            2    point

9.       Benjamin Bregnbæk, Amager              1½ point

Gruppe E:

 

1          Nicolai Kistrup, BMS                              6    point

2          Donald Brinch, Greve                             5½ point

3-5      Albert Lyng Petersen ,BMS                     5    point

            Emil Skovgaard, AS04                             5    point

     Andreas Skovgaard, AS04                     5    point

6-9      Lotte Dyndgaard, Nørrebro                   4    point

     Rasmus Svendsen, BMS                        4    point

     Daniel Stefirta,                                       4    point

     Nick Gholami, BMS                                4    point

10       Sanshiro F.K. Kraemer, AS04                 3½ point

11-15 Benedicte Kistrup, BMS                          3    point

    Mikala Høyerup, BMS                            3    point

    William Evers, SvS                                  3    point

    Simom Christensen, Nørrebro              3    point

    Eva Gregersen, SvS                                  3    point

16-17  Niels Lassen, SvS                                    1½ point

     Mikkel Brun Larsen,  Søllerød             1½ point

18-19 Magnus Hvidberg-Grønd                        1    point

    Frederik B. Olsen, Lyngby/Virum          1    point 

 

Gruppe D:

1      Samuel H. May, Øbro                           5  point

2-4  Ellen Fredericia, K41                            3  point

        Victor Koch-Müller, BMS                     3  point

        Emmet Smith, Nørrebro                       3  point

5-6  Hans Jørgen Hansen, Brønshøj          2  point

        Simon Andreasen, Odysseus              2  point

7     Victor L. Petersen,                                 0  point

Gruppe C:

1.       Mikkel M. Jacobsen                             4  point

2.       Bastian Preisel, Allerød                      2  point

3.       Jens Donatzsky, Nørrebro                   1  point

 












Copyright 2005-2008 Københavns Skak union.      DHTML Menu By Milonic JavaScript Kontakt : webmaster@ksu.dk | formand@ksu.dk