Tilmelding til SjŠllandsmesterskabet 25/4

19-04-2009

Tilmeldingerne til årets sjællandsmesterskab skal på plads i løbet af få dage - mesterskabet spilles på lørdag d. 25. april på Engholmskolen, Rådhusvej 5, 3450 Allerød med start kl. 10,00!. Se mere info via link nedenfor! Tilmelding, for de som er kvalificeret, sker bedst via klubbernes juniorledere, eller - alternativt - direkte til KSU's juniorleder, Tom Skovgaard (e-mail: junior@ksu.dk). Præcise regler for, hvem der er kvalificeret, kan ses via juniormenuen (se under Retningslinier nederst!).

VIGTIGT! Tilmelding er nødvendig! Man kan ikke bare møde op på lørdag og forvente at spille med uden at være tilmeldt!

Link til slutstillingen i sæsonens Junior Grandprix'er her.
Link til retningslinierne for, hvem der er kvalificeret her (se nederst i teksten).
Link til indbydelsen til Sjællandsmesterskabet 2009 her.

Se arrangørernes tilmeldingsliste her.

Listen over kvalificerede fra KUS's Junior Grandprix 2008-09 (med tilmeldingsstatus d.d.)

 Gruppe AFødtKlubJGPSJM
1Jordy Friis30-01-1990Amager76ok
2Mark Kirkebække17-12-1990Taastrup76
Gruppe BFødtKlubJGPSJM
1Julie Larsen29-06-1992Amager144ok
2Jon Capion30-11-1993BMS114ok
Gruppe CFødtKlubJGPSJM
1Jakob Rudloff14-01-1994Amager187ok
2Martin Haubro26-05-1994BMS110ok
3Emil Wulff Rasmussen08-07-1995Taastrup102
4Frederik Nielsen Zmylon15-10-1995Taastrup96
5Denis Ryberg05-06-1994Taastrup76
6Emil Hansen07-01-1995Brønshøj66
7Michael Vesterli28-06-1995BMS38ok
8Andreas Høstbo18-04-1995BMS31
Gruppe DFødtKlubJGPSJM
1Mikkel Drygaard02-10-1997Taastrup226ok
2Holger Danielsen17-05-1997Ingen klub222Afbud
3Asbjørn Jensen24-10-1997BMS169
4Jonathan Braüner04-04-1997BMS152ok
5Alexander12-04-1997BMS106Afbud
6Torbjørn Lynge Freiberg14-08-1997BMS83
7Hjalte Skov Henningson01-04-1997Øbro67
8Monika Haubro06-05-1996BMS55Afbud
9Martin Jessen07-07-1996BMS25
10Caroline Garnett01-10-1997BMS20
11Marius Hammerum01-01-1996K4120
Gruppe EFødtKlubJGPSJM
1Mikkel Goldschmidt07-03-1998BMS197
2Daniel Lamberth22-04-1998BMS169ok
3Benjamin Braüner15-08-1999BMS152ok
4Daniel Isbrandt24-02-1999Amager131Afbud
5Marcus Allerup Bogh16-06-1998Øbro72
6Rasmus Joensen Follin12-02-1999Stengård64
7Frederik B. Jensen30-10-1998BMS56
8Simon Christensen14-08-1998Udenfor KSU42
9Mikkel Kragh Sager19-05-1998BMS30
10Asger Louv01-01-1998K4128Reserve
11Nilas Hammerum27-10-1999K4125Reserve
12Markus Stenhøj01-01-1998BMS25Reserve
13Sarah O. Grønnegaard01-01-1999Stengård22Reserve
Gruppe FFødtKlubJGPSJM
1Peder Galei Kjeldsen02-10-2000K41258ok
2Samuel H. May20-08-2000Øbro190
3Patrick Eriksson26-07-2000Øbro139
4William Kronbæk14-10-2000Brønshøj121
5Jacob Wieland Jensen26-01-2000Øbro100
6Gabriel Gyaljen21-07-2000Øbro92
7Julian Waldmann01-01-2000K4155
8Rasmus Hove03-10-2000Ingen klub52ok
9Nikolaj Wieland Jensen22-12-2002Øbro35Reserve
10Emmet Smith01-01-2000Øbro34Reserve
11Kasper Ylanen13-01-2001Taastrup31Reserve
12Linnea Borregaard01-01-2000Stengård28Reserve
13Astrid Bostrøm05-11-2000BMS25Reserve
14Victor Wandahl26-01-2000Taastrup22Reserve
15Leif Nejst01-01-2001Udenfor KSU21Reserve
16Nicolai O. Grønnegaard01-01-2002Stengård16Reserve












Copyright 2005-2008 Københavns Skak union.      DHTML Menu By Milonic JavaScript Kontakt : webmaster@ksu.dk | formand@ksu.dk