Seneste Nyheder

3 Junior Grandprix'er spillet

19-01-2009

3 af sæsonens 7 Junior Grandprix'er er spillet - og det næste J-GP bliver spillet i Brønshøj lørdag d. 31. januar! Se i spalten til højre mht. tilmelding. I mellemtiden kan vi lige samle resultaterne af de spillede J-GP'er op. J-GP point mv. kan ses på siden med stillingen, som findes via juniormenuen ovenfor - direkte link her.

Junior Grandprix - Amager 10. januar 2009

Gruppe A-B-C (4 runder):
1. Jordy Friis  4 point  (A)
2. Julie Larsen  2 point (B)
3. Jacob Rudloff  0 point (C)

Gruppe D (10 runder):
1. Mikkel Drygaard 8½ point
2-3. Alexander 7 point
2-3. Asbjørn Jensen 7 point
4. Holger Danielsen 5½ point
5. Monika Haubro 2 point
 
Gruppe E (10 runder):
1. Mikkel Goldschmidt 9 point
2. Daniel Lamberth 8 point
3-4. Rasmus Joensen Follin 5 point
3-4. Mikkel Kragh Sager 5 point
5. Daniel Isbrandt 3 point
 
Gruppe F (10 runder):
1-2. Patrick Eriksson 8 point 
1-2. Peder Galei Kjeldsen 8 point
3. Samuel H. May 6 point
4. Jacob Wieland Jensen 5 point
5. William Kronbæk 3 point

Junior Grandprix - K41 13. december 2008

Gruppe A-B-C (5 runder):
1. Jon Capion  5 point  (B)
2. Martin Haubro  4 point  (C)
3. Jordy Friis  3 point  (A)
4. Emil Wulff Rasmussen  1½ point  (C)
5, Jacob Rudloff  1 point (C)
6. Julie Larsen  ½ point (B)

Gruppe D (7 runder):
1. Jonathan Braüner  7 point
2-5. Monika Haubro  4 point
2-5. Alexander Mills  4 point
2-5. Holger Danielsen  4 point
2-5. Mikkel Drygaard  4 point
6. Asbjørn Jensen  3 point
7. Marius Hammerum  2 point
 
Gruppe E (5 runder):
1. Benjamin Braüner  5 point
2-3. Mikkel Goldschmidt  3½ point
2-3. Daniel Lamberth  3½ point
4. Asger Louv  2 point
5. Nilas Hammerum  1 point
6. Daniel Isbrandt  0 point
 
Gruppe F (10 runder):
1. Peder G. Kjeldsen  7½ point
2. Samuel May  7 point
3, Patrick Eriksson  6½ point
4. Julian Waldmann 6 point
5. Rasmus Hove  2½ point
6. William Kronbæk  ½ point

Junior Grandprix - Øbro 22. november 2008

Gruppe A-B-C
1. Jon Capion, 5/5 (nr. 1, gr. B)
2. Denis Ryberg, 3½/5 (nr. 1, gr. C)
3. Emil W. Rasmussen, 3/5 (nr. 2, gr. C)
4. Mark Kirkebække, 2/5 (nr. 1, gr. A)
5. Frederik Zmylon. 1½/5 (nr. 3, gr. C)
 
Gruppe D-E
1. Marcus Allerup Bogh, 4/5 (nr. 1, gr. E)
2. Holger Danielsen, 3/5 (nr. 1, gr. D)
3. Hjalte Skov Henningson, 2½/5 (nr. 2, gr. D)
4-5. Mikkel Drygaard, 2/5 (nr. 3, gr. D)
4-5. Mikkel Goldschmidt, 2/5 (nr. 2, gr. E)
6. Asbjørn Jensen, 1½/5 (nr. 4, gr. D)
 
Gruppe F
1. Peder Galei Kjeldsen, 4½/5
2. Gabriel Gyaljen, 4/5
3. Samuel H. May, 2½/5
4-5. Rasmus Hove, 2/5
4-5. Jacob Wielandt Jensen, 2/5
6. Victor Birk Wandahl, 0/5

 












Copyright 2005-2008 Københavns Skak union.      DHTML Menu By Milonic JavaScript Kontakt : webmaster@ksu.dk | formand@ksu.dk