Ungdoms SM 2015

10-05-2015

Ungdoms SM 2015

Stævnet blev afholdt på Tapeten i Ballerup med 56 deltagere der kæmpede om sjællandsmesterskabet i de 4 forskellige grupper. Resultaterne blev følgende:

 

 Gruppe F

 

1

Karl-Emil Nielsen-Refs, Amager

6

2

Oliver Watts, BMS Skak

5

3

Lukas Iskos, Nørrebro

5

4

Malte Erikstrup, GSF-Caissa

5

5

Leo Leyang Dyrkjøb, Nørrebro

6

William Østergaard-Nielsen, Nørrebro

4

7

Malthe Brynning Andersen, BMS Skak

4

8

Noah Wahlgreen, Nørrebro

3

8

Emil Bang, Køge

3

8

Nelli Dyndgaad, Nørrebro

3

8

Johannes F. Jensen, Præstø

3

12

Oskar van Meel, Amager

2

13

Emil Neerbek, Allerød

 

 

 Gruppe E

 

1

Kishichiro Kræmmer, Nørrebro

6

2

William Ellegaard Christensen, Jyderup

3

Rasmus Tønnesen, Køge

4

Sigrid Erstad Jørgensen, Roskilde

5

Tobias Brødsgaard, GSF-Caissa

6

Asbjørn Klitgaard, Allerød

7

Jonas van Meel, Amager

4

7

Villiam Vestergaard, Præstø

4

9

Oliver Bergholt, Gribskov

9

Ingrid Nielsen-Refs, Amager

9

Axel Ravnsborg, Køge

9

Kasper Løth Mikkelsen, Taastrup

9

Sebastian Brødsgaard, GSF-Caissa

14

Aksel Meincke

3

14

Theo Stage-Steffensen, Køge

3

14

Ida Møller Christensen, Køge

3

14

Signe Lystrup Nielsen, BMS Skak

3

18

Nis Madsen, Helsingør

2

19

Niklas Printzlau, Helsingør

1

 

 

Gruppe D

 

1

Andreas Skovgaard, Nørrebro

5

2

Emil Skovgaard, Nørrebro

5

3

Sander Stage-Steffensen, Køge

5

4

Donald Brinch, Greve

5

Sanshiro Kræmmer, Nørrebro

6

Markus Baadsgaard, Gribskov

7

Magnus Sidor, Køge

4

7

Mikala Høyerup, BMS Skak

4

9

Mads Pasztor

10

Nikolaj Brødsgaard, GSF-Caissa

3

10

Matthias Rasmussen, Maribo

3

10

Olav Erstad Jørgensen, Roskilde

3

10

Daniel Stefirta, BMS Skak

3

14

Daniel Bang, Køge

2

14

Nicolai Tønnesen, Køge

2

16

Christian Weichel, Helsingør

0

 

 

 Elite Gruppen

 

Nr.

Navn

Point

1

Simon Ellegaard Christensen, Jyderup

2

Samuel Heine May, ØBRO

3

Simon Andreasen, BMS Skak

4

Emmet Smith, Nørrebro

4

5

Marcus Juul Nielsen, Jyderup

6

Christian Vikkelsø, BMS Skak

2

7

Sbjørn Heshe, Roskilde

1

8

Justin idebæk, Præstø

0

 

 












Copyright 2005-2008 Københavns Skak union.      DHTML Menu By Milonic JavaScript Kontakt : webmaster@ksu.dk | formand@ksu.dk