JGP Brønshøj

31-01-2015

JGP Brønshøj 2015

39 deltagere har fundet ved til JGP Brønshøj. Slutresultatet kan ses her.

Stilingen i JGP serien kan ses her: http://www.kobenhavnsskakunion.dk/juniorgrandprix/index.php?id=5

Gruppe F (7 deltagere – alle mod alle):

1-2. Karl Emil Elmer Nielsen-Refs, Amager 5½p. – 65
1-2. Oliver Watts, BMS                    5½p. – 65
3-4. Lukas Iskos, Skak for Sjov           5 p. – 48
3-4. Sarah Bækgård Andersen, Roskilde     5 p. – 48
5. Noah Wahlgreen, Nørrebro               3 p. – 38
6-7. Hans August Wessel, Amager           2 p. – 33
6-7. Maximilian Thræn, Ingen              2 p. – 33

Gruppe E (18 deltagere - 9 runder):

1. Kishichiro Komatsu Kræmmer, Nørrebro   8 p. – 70
2-3.
Silas Høyerup, GSF-Caïssa            6½p. – 55
2-3.
Nienke van den Brink, Caissa         6½p. – 55
4. Hannibal Valeur Jaques, Nørrebro       5½p. – 45
5-8. Casper Liu                           5 p. – 33
5-8. Arn Holland, Nørrebro                5 p. – 33
5-8. Kasper Løth Mikkelsen, Taastrup      5 p. – 33
5-8. Jonas Falkenberg, Tåstrup            5 p. – 33
9-10. Artur Stefirta, BMS                 4½p. – 24
9-10. Rasmus Falkenberg, Tåstrup          4½p. – 24
11-14. Theo Stage-Steffensen, Køge        4 p. – 20
11-14. Sigrid Erstad Jørgensen, Roskilde  4 p. – 20
11-14. Jeppe Skak, Stengårdsskolen        4 p. – 20
11-14. Andrea Bækgård Andersen, Roskilde  4 p. – 20
15-17. Marius Hagedorn, Athenaskolen      3 p. – 20
15-17. Philip Leth Chenevez, Brønshøj     3 p. – 20
15-17. Teddy Haugaard, Athenaskolen       3 p. – 20
18. Signe Lystrup Nielsen, BMS            ½ p. – 20

Gruppe D (14 deltagere - 7 runder):

1. Nicolaj Kistrup, BMS                   7 p. – 70
2. Sanshiro Komatsu Kræmmer, Nørrebro     6 p. – 60
3. Olav Erstad Jørgensen, Roskilde        4½p. – 50
4-5. Mads Falkenberg, Tåstrup             4 p. – 42
4-5. Donald Brinch,Greve                  4 p. – 42
6-7. Daniel Stefirta,BMS                  3½p. – 33
6-7. Mikala Høyerup                       3½p. – 33
8-12. Ivan Ischenko, Amager               3 p. – 23
8-12. Mark Larsen, Brønshøj               3 p. – 23
8-12. Sander Stage-Steffensen,Køge        3 p. – 23
8-12. Vladimir K. Andersen, Taastrup      3 p. – 23
8-12. Albert Lyng Petersen, BMS           3 p. – 23
13. Jakob B. Hansen, Taastrup             1 p. – 20
14.
Benedicte Kistrup,BMS                 ½ p. – 20

 












Copyright 2005-2008 Københavns Skak union.      DHTML Menu By Milonic JavaScript Kontakt : webmaster@ksu.dk | formand@ksu.dk