JGP Taastrup 2014

16-03-2014

JGP Taastrup 2

JGP Taastrup blev afholdt i Taastrup Medborgerhus med 54 deltagere.

Resultaterne blev følgende:  

F-gruppen:
1. Tobias Brødsgaard, Caissa 6½
2. Andrea Bækgård Andersen, Roskilde 5
2. Hannibal Jaques, Nørrebro 5
4. Jonas van Meel,   4½
4. Silas Høyerup, Caissa 4½
6. Benjamin Christoffersen, Munkekærskolen 4
7. Karl Emil Elmer Nielsen-Refs, Amager 3½
7. Oliver Watts, BMS 3½
7. Sebastian Brødsgaard, Caissa 3½
7. Sebastian Friberg-Johansen, Munkekærskolen 3½
11. Elias Ejam, Taastrup 3
11. Sarah Bækgård Andersen, Roskilde 3
13. Bertil Winsløv, Munkekærskolen
14. Mikkel Enersen, Taastrup 1½
14. Ada Yildiz, Taastrup 1½
16. Ingrid Elmer Nielsen-Refs, Amager 1

E-gruppen:
1. Emil Skovgaard, Nørrebro 6 point
1. Andreas Skovgaard, Nørrebro 6
3. Donald Brinch, Greve 5
3. Nick Gholami, BMS 5
5. Nikolaj Brødsgaard, Caissa 4½
5. Kishichiro Kræmmer, Nørrebro 4½
7. Signe Lystrup Nielsen, BMS 4
7. Elias Larsen, Taastrup 4
7. Artur Sterfirta, BMS 4
10. Jonas Falkenberg, Taastrup 3½
10. Arn Holland, Nørrebro 3½
10. Kasper Løth Mikkelsen, Taastrup 3½
10. Rasmus Falkernberg, Taastrup 3½
14. Dicte Krogh Rasmussen, 3
14. Ida Christensen, KPR 3
14. Sander Stage-Steffensen, KPR 3
14. Matti Mogensen, KPR 3
18. Jakob Hansen, Taastrup 2½
18. Anders Olsen, KPR 2½
20. Theo Stage-Steffensen, KPR 2
21. Niklas Therkildsen, Taastrup 1

D-gruppen:
1. Albert Petersen, BMS 5½ point
2. Nicolai Kistrup, BMS 5
3. Ellen Nilssen, Øbro 3½
4. Simon Andreasen, BMS 3
4. Mads Falkernberg, Taastrup 3
4. Vladimir Andersen,.Taastrup 3
4. Sanshiro Kræmmer, Nørrebro 3
4. Olav Jørgensen, Roskilde 3
4. Benedicte Kistrup, BMS 3
4. Daniel Stefirta, BMS 3
11. Emil Harpsøe Rasmussen, KPR 1

C-gruppen:
1. Mikkel Manosri Jacobsen, BMS 4
1. Villads Bojensen, Øbro 4
3. Emmet Smith, Øbro 2½
3. Samuel May, Øbro 2½
5. Hans Jørgen Hansen, Brønshøj 2
6. Louis Christiansen, Brønshøj

 












Copyright 2005-2008 Københavns Skak union.      DHTML Menu By Milonic JavaScript Kontakt : webmaster@ksu.dk | formand@ksu.dk