Seneste Nyheder

Resultater JGP Brønshøj 2014

25-01-2014

Resultater fra JGP Brønshøj

Endnu et JGP med flotte deltager antal 

Stillingen i JGP serien: http://www.kobenhavnsskakunion.dk/juniorgrandprix/index.php?id=4

Gruppe C (6 deltagere alle-mod-alle)
1. Mikkel Manosri Jacobsen, BMS Skak  5 point 
2. Hans Jørgen Hansen, Brønshøj  4 point
3-4. Emmet Karl Smith, Nørrebro  2 point
3-4. Bastian Preisel, Allerød  2 point
5-6. Louis Bjerrum Christiansen, Brønshøj  1 point
5-6. Asbjørn Heshe, Roskilde  1 point

Gruppe D (10 deltagere 6 runder monrad)
1. Nicolai Kistrup, BMS Skak 6 point
2. Ellen Nilssen, Øbro  4½ point
3. Simon Andreasen, BMS Skak  4 point
4. Albert Lyng Petersen, BMS Skak  3½ point
5. Mads Falkenberg, Tåstrup  3 point
5. Mark Larsen, Brønshøj  3 point
5. Sanshiro Kræmmer, Nørrebro  3 point
8. Olav Erstad Jørgensen, Roskilde  1 point
8. Vladimir K- Andersen, Tåstrup  1 point
8. Benedicte Kistrup, BMS Skak 1 point

Gruppe E (18 deltagere 7 runder monrad)
1. Andreas Skovgaard, Nørrebro  6 point
2. Emil Skovgaard, Nørrebro  5½ point
3. Nick Gholami, Nørrebro 5 point
3. Donald Brinch, Greve  5 point
5. Kasper Løth Mikkelsen, Tåstrup  4½ point
6. Kishiro Kræmmer, Nørrebro  4 point
6. Nikolaj Brødsgaard, Caissa  4 point
8. Nienke van den Brink  3½ point
8. Arn Holland, Nørrebro  3½ point
10. Jonas Falkenberg, Tåstrup  3 point
10. Gustav Egebjerg-Møller, Allerød  3 point
10. Signe Lystrup Nielsen, BMS Skak  3 point 
10. Laurits Madsen, Roskilde  3 point
10. Anders Bach Skovgaard, Athene  3 point
15. Simon Morten Wilken, Brønshøj  2 point
15. Rasmus Falkenberg, Tåstrup  2 point
15. Johan Sajlovic, Brønshøj  2 point
18. Oliver Lund, Munkekær  1 point

Gruppe F (12 deltagere 7 runder monrad)
1. Tobias Brødsgaard, Caissa  7 point
2. Silas Høyerup, Caissa  5½ point
3. Karl Emil Elmer Nielsen-Refs, Amager 5 point
4. Hannibal Valeur Jaques, Nørrebro  4½ point
5. Sebastian Brødsgaard, Caissa  3½ point
6. Mikkel Wilken, Brønshøj  3 point
6. Sigrid Erstad Jørgensen, Roskilde  3 point
6. Ada Yildiz, Tåstrup  3 point
6. Andreas Kilstrup Schou, Caissa  3 point
10. Philip Sørensen, Munkekær   2 point
11. Milos Weis, Brønshøj  1½ point
12. Karen Storgaard, Athene  1 point

 












Copyright 2005-2008 Københavns Skak union.      DHTML Menu By Milonic JavaScript Kontakt : webmaster@ksu.dk | formand@ksu.dk