Seneste Nyheder

JGP Amager

19-01-2014

Resultater fra JGP Amager

JGP Amager blev historisk. Med 62 deltagere er det det bedste deltager antal som vi nogenside har set  

 
Gruppe F:
1. Silas Høyerup, Caissa  6 pts
1. Tobias Brødsgaard, Caissa  6 pts
3. Oliver Watts, BMS Skak  5 pts
4. Sebastian Brødsgaard, Caissa 4 pts
4. Johannes Frank Jensen, Prøstø  4 pts
4. Hannibal V. Jaques, Nørrebro  4 pts
4. Axelander Engbirk, Nørrebro  4 pts
8. Benjamin Christoffersen, Solrød  3 pts
8. Andrea Bækgaard Andersen, Roskilde,  3 pts
8. Bertil V. Windsløv,  3 pts
11. Sarah Bækgaard Andersen, Roskilde,  2½ pts
11. Astrid Maria Andreasen,  2½ pts
13. Sebastian Friberg-Johansen,  2 pts

 
Gruppe E:
1. Andreas Skovgaard, Nørrebro, 5 pts
1. Donald Brinch, Greve  5 pts
1. Emil Skovgaard, Nørrebro 5 pts
4. Kishichiro Kræmmer, Nørrebro  4½ pts
4. Asbjørn Klitgaard, Allerød  4½ pts
6. Oscar Koch-Müller, BMS Skak  4 pts
6. Kasper Løth Mikkelsen, Taastrup  4 pts
6. Laurits Madsen, Roskilde  4 pts
6. Nicklas Hammer   4 pts
6. Nick Gholami, Nørrebro  4 pts
11. Artur Stefirta, BMS Skak   3 pts
11. Gustav Egebjerg-Møller, BMS Skak  3 pts
11. Nikolaj Brødsgaard, Caissa  3 pts
11. Arn Holland, Nørrebro 3 pts
11. Johan Falkenberg, Taastrup  3 pts
16. Villiam Vestergaard, Præstø  2 pts
16. Signe Lystrup Nielsen, BMS Skak  2 pts
16. William Evers,  2 pts
16. Rasmus Falkenberg, Taastrup  2 pts
16. Thomas Sanderhage   2 pts
16. Benjamin Bilde,  2 pts
22. Mads Trier Højsgaard,  1 pts
22. Lukas Black Holberg,   1 pts
 
Gruppe D:
1. Nicolai Kistrup, BMS Skak,  5 pts
2. Ellen Fredericia Nilssen, ØBRO  4½ pts
2. Albert Lyng Petersen, BMS Skak  4½ pts
4. Daniel Stefirta, BMS Skak   4 pts
4. Sanshiro Komatsu Kræmmer, Nørrebro  4 pts
6. Mads Falkenberg, Taastrup,  3 pts
6. Mark Larsen, Brønshøj  3 pts
6. Hakun Vestergaard, Præstø 3 pts
6. Victor Koch-Müller, BMS Skak  3 pts
6. Ivan Ischenko, Amager  3 pts
6. Simon Andreasen, BMS Skak  3 pts
12. Benedicte Kistrup, BMS Skak  2 pts
12. Asger Wulff, Odusseus  2 pts
14. Rasmus Svendsen, BMS Skak  1 pts
14. Thor Sterregaard, Amager  1 pts
14. Victor Kristell,  1 pts
 
Gruppe C:
1. Mikkel Manosri Jacobsen, BMS Skak  4½ pts  
2. Samuel Heine May, ØBRO  3½ pts
2. Villads Ussing Bøjesen, ØBRO  3½ pts  
4. Hans Jørgen Hansen, Brønshøj,  2½ pts
4. Emmet Smith, Nørrebro  2½  pts
4. Louis Victor Christiansen, Brønshøj 2½ pts
7. Asbjørn Heshe, Roskilde  2 pts
7. Bastian Preisel, Allerød  2 pts
 
Gruppe B:
1. Luke Sinclair, Amager  1  pts  
 
Gruppe A:
1. Mike Bahnsen, Præstø  1 pts  











Copyright 2005-2008 Københavns Skak union.      DHTML Menu By Milonic JavaScript Kontakt : webmaster@ksu.dk | formand@ksu.dk