Spiller detaljer


player
Arild Rimestad
KlubEnkeltmedlem
Points3
Rating
 % score43 %
 Avgerage1904
 Rating1905
 Præstation1847
 We3,41
 Ny Rating1893
ELO
 ELO1812
 Average1989
 % score43 %
 K-faktor*15
 We*2,24
 Ny Elo*1824
RundeModstanderFarveRatingEloResultatDK WeELO We
113. Sandi StojanovskiSort2179223200,170,08
28. Kai ReineckerSort2261227900,110,08
342. Arunn AnanthanHvid1586164500,870,72
443. Thomas NielsenHvid1453171110,940,62
540. Mikkel JørgensenSort1712189210,750,38
623. Hans FriskHvid2058205810,30,2
720. Finn NøhrSort2081211000,270,16
   1904198933,42,24

Partier / Games


(*) values are estimated values / (*) værdier er tilnærmede

Bemærk venligst at ovenstående beregninger endnu ikke er verificeret, der er tale om ny funktionalitet og det er endog meget muligt der er fejl i beregningerne, så snart jeg har fået verificeret de anvendte formler fjernes denne besked igen.
Webmasteren
Copyright 2005-2008 Københavns Skak union.      DHTML Menu By Milonic JavaScript Kontakt : webmaster@ksu.dk | formand@ksu.dk