Spiller detaljer


player
Klaus Nielsen
KlubFuresø
Points3,5
Rating
 % score50 %
 Avgerage1998
 Rating2038
 Præstation1998
 We3,86
 Ny Rating2031
ELO
 ELO2056
 Average2044
 % score50 %
 K-faktor*15
 We*3,68
 Ny Elo*2053
RundeModstanderFarveRatingEloResultatDK WeELO We
12. Nikolaj MikkelsenHvid2402239700,10,12
238. Nikolaj OhayvSort1799189910,80,71
319. Sigfred HaubroHvid2105211400,410,42
434. Michael TandrupSort1914196910,670,61
532. Bjarne ZachariassenHvid1948194810,620,65
616. Thomas KirknelSort2135215300,370,38
741. Steen G. NielsenHvid16881830½0,890,79
   199820443,53,853,68

Partier / Games


(*) values are estimated values / (*) værdier er tilnærmede

Bemærk venligst at ovenstående beregninger endnu ikke er verificeret, der er tale om ny funktionalitet og det er endog meget muligt der er fejl i beregningerne, så snart jeg har fået verificeret de anvendte formler fjernes denne besked igen.
Webmasteren
Copyright 2005-2008 Københavns Skak union.      DHTML Menu By Milonic JavaScript Kontakt : webmaster@ksu.dk | formand@ksu.dk