Junior Links

En håndfuld velvalgte links til juniorskak/træning og andre nyheder der omhandler juniorskak.

Lær slutspil Spil skak på nettet www.skoleskak.dk Tjele skak efterskole

Junior Grandprix 2009-10

NavnFødtKlubK41ØbroBrønBMSTåstAmagPointsGavekort
Gruppe A
1Jordy Friis30/01/1990Amager-45---459090
2Julie Larsen29/06/1992Amager----45388383
3Mark Kirkebække17/12/1990Taastrup------  
Gruppe B
1Andreas A. Christiansen24/02/1994Udenfor KSU--45344531155155
2Jakob Rudloff14/01/1994Amager-45---428787
3Martin Haubro26/05/1994BMS45--42--8787
4Jon Capion30/11/1993BMS---42--4242
5Mads Holst Hansen01/01/1994Ingen klub-----424242
6Simon Jehn01/01/1994Amager-----343434
7Denis Ryberg05/06/1994Taastrup------  
Gruppe C
1Emil Hansen07/01/1995Brønshøj--4534--7979
2Frederik Nielsen Zmylon15/10/1995Taastrup----45-4545
3Michael Vesterli28/06/1995BMS---42--4242
4Casper Christensen01/01/1995BMS---42--4242
5Peter Pedersen01/01/1995Taastrup----38-3838
6Marius Hammerum01/01/1996K41------  
7Martin Jessen07/07/1996BMS------  
8Emil Wulff Rasmussen08/07/1995Taastrup------  
Gruppe D
1Mikkel Drygaard02/10/1997Taastrup383834383430212212
2Jonathan Braüner04/04/1997BMS45-4545-45180180
3Daniel Lamberth22/04/1998BMS31-38-45-114114
4Hjalte Skov Henningson01/04/1997Øbro3445----7979
5Torbjørn Lynge Freiberg14/08/1997BMS----38367474
6Holger Danielsen17/05/1997BMS---34-306464
7Katinka Holmboe Borre01/01/1997Ingen klub-----363636
8Asbjørn Jensen24/10/1997BMS---31--3131
9Mikkel Goldschmidt07/03/1998BMS28-----2828
10Janus Lindegaard Christensen01/01/1997Amager-----252525
11Marcus Allerup Bogh16/06/1998Øbro------  
12Asger Louv01/01/1998K41------  
Gruppe E
1Peder Galei Kjeldsen02/10/2000K41384538363331221221
2Samuel H. May20/08/2000Øbro-3831364538188188
3Benjamin Braüner15/08/1999BMS45-4545-45180180
4Sigurd Lumholdt Riber30/04/1999Taastrup-31233133-118118
5Jacob Wieland Jensen26/01/2000Øbro282823---7979
6Linnea Holmboe Borregaard01/10/1999Ingen klub----33346767
7William Kronbæk14/10/2000Brønshøj31-28---5959
8Charlotte Neerdal01/01/1999Ingen klub--2328--5151
9Rasmus Joensen Follin01/01/1999Ingen klub--34---3434
10Noah S. Tuxen01/01/2000Øbro-34----3434
11Rasmus Hove03/10/2000BMS----33-3333
12Daniel Isbrandt24/02/1999Amager-----282828
13Jonas Christensen04/06/1999BMS---25--2525
14Magnus Bernskov01/01/1999Taastrup----25-2525
15Rasmus Krogh Madsen01/01/1999Ingen klub----22-2222
16Julian Waldmann01/01/2000K41------  
17Emmet Smith01/01/2000Øbro------  
18Gabriel Gyaljen21/07/2000Øbro------  
19Victoria Arborg27/07/2000Taastrup------  
20Victor Wandahl26/01/2000Taastrup------  
Gruppe F
1Nicolai Kistrup29/04/2002BMS4545454545-225225
2Hauge Jacobsen05/02/2002BMS383836-3045187187
3Nikolaj Wieland Jensen22/12/2002Øbro34343138--137137
4Victor Koch-Müller01/01/2001Udenfor KSU--36-38-7474
5Johan Jannik Augsburg01/01/2001Udenfor KSU--28-30-5858
6Oscar Koch-Müller01/01/2002Udenfor KSU--25-25-5050
7Albert Lyng Petersen01/01/2002Ingen klub-----383838
8Carl Frederik Dupont01/01/2002Ingen klub-----343434
9David Frederiksen18/05/2001BMS31-----3131
10Simon Lamberth14/11/2001BMS28-----2828
11Christina Coltau01/01/2001Udenfor KSU--22---2222
12Nicolai O. Grønnegaard01/01/2002Stengård------  
13Kasper Ylanen13/01/2001Taastrup------  
Copyright 2005-2008 Københavns Skak union.      DHTML Menu By Milonic JavaScript Kontakt : webmaster@ksu.dk | formand@ksu.dk