Junior Links

En håndfuld velvalgte links til juniorskak/træning og andre nyheder der omhandler juniorskak.

Lær slutspil Spil skak på nettet www.skoleskak.dk Tjele skak efterskole

Junior Grandprix 2006-07

NavnKlubØbroK41HvidBrønBMSTåstAmagPointsGavekort
Gruppe A
1 Alvin Moustgaard BMS - - - - 38 - - 38 70
2 Alexander Rosenkilde Taastrup - - - - - 36 - 36 50
3 Martin Lee Lauritsen Taastrup - - - - - 36 - 36 50
4 Benjamin Skjoldan BMS - - - - - - -    
5 Nikolaj Mikkelsen BMS - - - - - - -    
6 Teng He Amager - - - - - - -    
7 Miriam Olsen BMS - - - - - - -    
8 Sissel Kærgaard BMS - - - - - - -    
9 Mikkel Knorth Berth BMS - - - - - - -    
Gruppe B
1 Mark Strange Hartsteen Amager 38 - 38 - 38 38 38 190 320
2 Stefan Amstrup Amager - 31 - - 34 - 33 98 60
3 Mark Kirkebække Taastrup - 34 - - - - 33 67 80
4 Jacob Abildlund Brorsen BMS - 38 - - - - - 38 90
5 Andreas Markert BMS - - - - - - -    
6 Søren Rohmann Sønderby BMS - - - - - - -    
7 Peter Skovgaard BMS - - - - - - -    
8 Frederik Oest Møller BMS - - - - - - -    
Gruppe C
1 Dara Akdag BMS 38 35 38 38 38 38 36 261 550
2 Jon Capion BMS 31 35 34 33 33 34 31 231 460
3 Julie Larsen Amager 18 19 25 22 22 - 16 122 80
4 Oskar Steen Laulund Jensen Brønshøj 34 35 - 28 - - - 97 200
5 Nicolai K. Brondt Pedersen Lyngby-Virum 25 24 - - - - 36 85 170
6 Loui Malthe Halse BMS - 28 - - 33 - 23 84 160
7 Maria Larsen Amager - 24 - - 25 - 23 72 110
8 Alexander Larsen BMS 22 - - - - 31 18 71 100
9 Lauritz Haar Ziethen BMS - 19 - - 28 - 23 70 80
10 Gilbert Hedegaard K41 18 - 22 - - 28 - 68 40
11 Thorbjørn Scheel-Whitte K41 - - 28 25 - - 15 68 70
12 Anders Germansen BMS - - 31 33 - - - 64 110
13 Henrik Kokholm Amager - - - - - - 28 28 60
14 Otto G. Olrik Øbro 28 - - - - - - 28 60
15 Jesper Vibefeldt K41 - 16 - - - - - 16  
16 Oscar Roth Andersen Atheneskolen - - - - - - 15 15  
17 Karen Pi Unnerup BMS - - - - - - -    
18 Rasmus Holm BMS - - - - - - -    
19 Max Bogdanov BMS - - - - - - -    
20 He He Amager - - - - - - -    
Gruppe D
1 Denis Ryberg Taastrup 30 34 38 31 34 38 38 243 510
2 Frederik Nielsen Zmylon Taastrup 30 31 31 36 31 24 20 203 360
3 Andreas Lyngsø-Petersen BMS 19 21 28 36 25 34 34 197 320
4 Martin Haubro BMS 30 27 34 - 38 31 31 191 390
5 Emil Wulff Rasmussen Taastrup 30 21 - 25 28 28 24 156 240
6 Bastian Pedersen BMS 19 18 25 28 21 24 18 153 140
7 Ask Kristoffersen BMS 22 27 22 - - - 24 95 150
8 Michael Vesterli BMS 38 38 - - - - - 76 190
9 Marius Samson Brønshøj 16 - - 22 - - - 38 20
10 Simon Jehn Amager - 16 - - 21 - - 37 20
11 Cornelius Hedegaard K41 14 - 20 - - - - 34 10
12 Nick Zivlaei Stengård - - - - - - 28 28 50
13 Mikael S. Meiling Brønshøj - - - 20 - - - 20 10
14 Milan Jha Øbro - - - - - 20 - 20 20
15 Andreas Høstbo BMS - - - - - 18 - 18 10
16 Mark Weber BMS 16 - - - - - - 16  
17 Emil Hesk Møller BMS - - - - - - -    
18 Simon Munk BMS - - - - - - -    
19 Andreas Villiam BMS - - - - - - -    
20 Tobias Nykvist BMS - - - - - - -    
21 Jacob Rudloff Amager - - - - - - -    
22 Ayham Fadelsaeb Taastrup - - - - - - -    
23 Malthe Baungaard Lyngby-Virum - - - - - - -    
24 Morten Gall Amager - - - - - - -    
Gruppe E
1 Adam Thyssen BMS 34 36 31 38 34 36 34 243 560
2 Jonathan Braüner BMS 38 - 38 34 38 36 38 222 500
3 Mikkel Drygaard Taastrup 25 36 22 22 31 31 20 187 360
4 Martin Jessen BMS 28 27 25 25 25 28 25 183 340
5 Nichlas B.S. Nielsen Taastrup 20 21 20 20 25 25 28 159 240
6 Niels Kold Vadgård - 31 28 31 25 - 31 146 310
7 Monika Haubro BMS 22 27 16 - 20 - 20 105 140
8 Mads-Holger Jacobsen Taastrup 31 - 34 28 - - - 93 210
9 Alexander BMS - 21 18 18 - - 16 73 60
10 Christian H. Buntzen K41 17 17 - 16 - 22 - 72 20
11 Shayan Naderi Zahle - 17 - - - - 20 37 20
12 Gustav Bøll K41 - 17 - 16 - - - 33 10
13 Mathias Thomsen BMS 17 - - - - - - 17  
14 Laura Vestbjerg K41 15 - - - - - - 15  
15 Casper Eneqvist Zahle - 14 - - - - - 14  
16 Niels Unnerup BMS - - - - - - -    
17 Kevin Jensen Hvidovre - - - - - - -    
18 Sinan Majed Amager - - - - - - -    
19 Daniel Draugsvoll Marielyst - - - - - - -    
Gruppe F
1 Benjamin Braüner BMS 38 - 28 35 36 36 38 211 440
2 Jakob Khoi Pedersen BMS 34 - 36 35 36 21 30 192 370
3 Daniel Bekker-Jensen BMS 31 36 36 25 - - 25 153 300
4 Frederik B. Jensen Hvidovre - - 31 25 - 36 34 126 270
5 Daniel Lamberth BMS - 36 - 25 31 30 - 122 240
6 Patrick B. Jensen BMS 25 20 18 - 25 - 15 103 60
7 Sofie Bekker-Jensen BMS 22 18 20 18 - - 21 99 100
8 Nicolai Nørregaard Jensen Hvidovre - - 25 35 - 18 18 96 160
9 Philip Kofoed-Djursner Zahle - 30 - - - 25 30 85 170
10 Anton Marthedal K41 - 30 - 20 - 21 - 71 120
11 Alexander Vestbjerg K41 28 22 - 16 - - - 66 70
12 Mikkel Goldschmidt BMS - - - - 28 30 - 58 110
13 Simon Trangeled Pedersen Marielyst - - 22 - - - 21 43 70
14 Laura Slot Hammer Marielyst - 25 - - - - 16 41 30
15 Villiam Korte Amager - - - - - 16 - 16 10
16 Nadia Zivlaei Stengård - - - - - - 15 15  
17 Elisabeth Lomholdt Taastrup - - - - - - -    
18 Stefan Gorgievski BMS - - - - - - -    
Copyright 2005-2008 Københavns Skak union.      DHTML Menu By Milonic JavaScript Kontakt : webmaster@ksu.dk | formand@ksu.dk