Nyhedsarkiv

Resultater JGP Brønshøj
af Jacob Carstensen     2/2-2019

KSU Junior Grand Prix i Brønshøj 2. februar 2019

 

Fotos kan ses på https://www.facebook.com/skakksu/

 

Gruppe B (B-C+D 18 deltagere 6 runder):

1-2 65 3 Chafik Ghilassi, Brønshøj

1-2 65 3 Jonathan Hansen, Brønshøj

 

Gruppe C (B-C+D 18 deltagere 6 runder):

1 70 4½ Paulius Meskenas, Køge

 

Gruppe D (B+C+D 18 deltagere 6 runder):

1-3 60 4½ William Pihl, Odysseus

1-3 60 4½ Noah Krug Wahlgreen, BMS

1-3 60 4½ Daniel Tuk Hartsø Jarlskov, Nørrebro

4-5 42 4 Laurits Bønsvig Wehding, Amager

4-5 42 4 Anton Bønsvig Wehding, Amager

6-10 28 3 Magni Cederholm, Hillerød

6-10 28 3 Marcus Holmberg, Amager

6-10 28 3 Laura Rasmussen, Udenfor KSU (Ishøj)

6-10 28 3 Thore Creve-Fræmohs, Skak for Sjov

6-10 28 3 Oskar Veiergang, Udenfor KSU

11-12 20 2 Ferdinand Haug, Skak for Sjov

11-12 20 2 Maja Ory-Hvid, Udenfor KSU (Ishøj)

13-15 20 1 Alfred Greisen, Udenfor KSU (Skak for Sjov)

13-15 20 1 Hjalte Knudsen, Udenfor KSU (Ishøj)

13-15 20 1 Sara Sevda Kizilkaya, Brønshøj

 

Gruppe E (14 deltagere 6 runder):

1 70 6 Jeppe Hald Falkesgaard, Brønshøj

2-3 55 4½ Zeeshan Kustagi, BMS

2-3 55 4½ Asbjørn Vesterkær Slavensky, Skak for Sjov

4 45 4 Ole Zeuthen, Skak for Sjov

5-9 32 3 Milo Nybro Fröjd, Øbro

5-9 32 3 William Grønn Jensen, Køge

5-9 32 3 Vaidas Meskenas, Køge

5-9 32 3 Tunav Chand Penki, Nørrebro

5-9 32 3 Bertram Wester, Køge

10 22 2½ Jonas Herborn, Udenfor KSU (Ishøj)

11-12 20 2 Isak Babi Brintlev, Køge

11-12 20 2 Aske Roland Riisgaard, Skak for Sjov

13 20 1 Sebastian Sehested, Udenfor KSU

14 20 ½ Emma Ory-Hvid, Udenfor KSU (Ishøj)

 

Gruppe F (16 deltagere 7 runder):

1 70 6 Peter Vedel, Brønshøj

2 60 5½ Jonas Mølgaard Botting, Udenfor KSU

3 50 5 Johanna Greisen, Udenfor KSU (Skak for Sjov)

4-8 36 4 Thor Hoffmann, Amager

4-8 36 4 Mallie Stage-Steffensen, BMS

4-8 36 4 Charlie Birch Bohr, Brønshøj

4-8 36 4 August Jalving, Udenfor KSU (Skak for Sjov)

4-8 36 4 Anker Müller, Udenfor KSU (Skak for Sjov)

9 25 3½ Sarah Sima Derlich, Nørrebro

10-13 21 3 Oscar Bogers-Jacobsen, Brønshøj

10-13 21 3 Johannes Smedegaard Nielsen, Amager

10-13 21 3 Frida Bjerregaard Hagen, Udenfor KSU

10-13 21 3 Thea Herborn, Udenfor KSU (Ishøj)

14 20 2½ Daniel Sandholm Aaes, BMS

15 20 1 Bastian Rynkjøb, Udenfor KSU

16 20 ½ Kalle Wester, Udenfor KSU